930x90 Website name and slogan

Blogs

GCF's picture

საქართველოს ჭადრაკის ფედერაციის 2018 წლის სპორტულ ღონისძიებათა კალენდარი

              საქართველოს ჭადრაკის ფედერაციის 2015 წლის სპორტულ ღონისძიებათა კალენდარი               ”ვამტკიცებ”      
  საქართველოს ჭადრაკის ფედერაციის      
  პრეზიდენტი                            გ. გიორგაძე      
         
  საქართველოს ჭადრაკის ფედერაციის 2018 წლის სპორტულ ღონისძიებათა კალენდარი                                                                               
         
1 საქართველოს სენიორთა ჩემპიონატი  8-15 იანვარი თბილისი საქართველო
2 საქართველოს ვაჟთა 77–ე ჩემპიონატი 15-27 იანვარი თბილისი საქართველო
3 8-18 წ.წ. ჭაბუკთა და გოგონათა რეგიონული ჩემპიონატები იანვარ-თებერვალი  რეგიონები საქართველო
4 საქართველოს ჩემპიონატი 20 წლამდე ასაკის ჭაბუკთა და გოგონათა შორის                                              ”კახი ჩიგოგიძის თასი”  27 იანვარი-5 თებერვალი თბილისი საქართველო
5 საქართველოს სასკოლო ჩემპიონატი 7, 9,11,13 წლის ჭაბუკთა და გოგონათა შორის 5-15 თებერვალი თბილისი საქართველო
6 საქართველოს ქალთა 75–ე ჩემპიონატი 15-25 თებერვალი თბილისი საქართველო
7 ტიგრან პეტროსიანის მემორიალი 8 , 10 და 12 წლამდე 20-27 თებერვალი  თბილისი საქართველო
8 საქართველოს გრან-პრის გათამაშება -2018 (I ეტაპი) რაპიდში ვაჟთა შორის 28 თებერვალი -1 მარტი თბილისი საქართველო
9 საქართველოს გრან-პრის გათამაშება -2018 (I ეტაპი) ბლიცში ვაჟთა შორის 2 მარტი. თბილისი საქართველო
10 დედის დღისადმი მიძღვნილი ბლიც ტურნირი 3 მარტი. თბილისი საქართველო
11 საქართველოს ჩემპიონატი 8,10 და 12 წლამდე ასაკის ჭაბუკთა და გოგონათა შორის (I ლიგა) აღმოსავლეთის ზონა 3-10 მარტი  თბილისი საქართველო
12 საქართველოს ჩემპიონატი 8,10 და 12 წლამდე ასაკის ჭაბუკთა და გოგონათა  შორის (I ლიგა) დასავლეთის ზონა 3-10 მარტი  ფოთი საქართველო
13 ევროპის ინდივიდუალური ჩემპიონატი  16-29 მარტი ბათუმი საქართველო
14 ევროპის ქალთა ინდივიდუალური ჩემპიონატი რაპიდსა და ბლიცში 29 მარტი - 2 აპრილი   თბილისი საქართველო
15 საქართველოს გრან-პრის გათამაშება -2018 (II ეტაპი) რაპიდში ვაჟთა შორის    3-4 აპრილი თბილისი საქართველო
16 საქართველოს გრან-პრის გათამაშება -2018 (II ეტაპი) ბლიცში ვაჟთა შორის 5 აპრილი. თბილისი საქართველო
17 ევროპის ინდივიდუალური ჩემპიონატი ქალთა შორის 7-20 აპრილი ვისოკე ტეტრი სლოვაკია
18 ალექსანდრე ბოკუჩავას თასი 16 წ. (რეიტინგ-ტურნირი) 18-27 აპრილი თბილისი საქართველო
19 მსოფლიოს სასკოლო ინდივიდუალური ჩემპიონატი  20-30 აპრილი დურესი ალბანეთი
20 საქართველოს ჩემპიონატი 7 წ. ჭაბუკები და გოგონები (უმაღლესი ლიგა)     27 აპრილი - 4 მაისი  თბილისი საქართველო
21 საქართველოს ჩემპიონატი 10,14,18წ.წ.ჭაბუკები და გოგონები(უმაღლესი ლიგა)  4-14 მაისი თბილისი საქართველო
22 საქართველოს ჩემპიონატი 10,14 წლამდე საჭადრაკო კომპოზიციების ამოხსნაში 7 მაისი. თბილისი საქართველო
23 საქართველოს გრან-პრის გათამაშება -2018 (I ეტაპი) რაპიდში ქალთა შორის 15-16 მაისი თბილისი საქართველო
24 საქართველოს გრან-პრის გათამაშება -2018 (I ეტაპი) ბლიცში ქალთა შორის 17 მაისი. თბილისი საქართველო
25 საქართველოს გრან-პრის გათამაშება -2018 (III ეტაპი) რაპიდში ვაჟთა შორის 18-19 მაისი თბილისი საქართველო
26 საქართველოს გრან-პრის გათამაშება -2018 (III ეტაპი) ბლიცში ვაჟთა შორის 20 მაისი. თბილისი საქართველო
27 საქართველოს ჩემპიონატი 8,12,16წ.წ.ჭაბუკები და გოგონები(უმაღლესი ლიგა)  21-31 მაისი თბილისი საქართველო
28 საქართველოს ჩემპიონატი 12 წლამდე საჭადრაკო კომპოზიციების ამოხსნაში 24 მაისი. თბილისი საქართველო
29 საქართველოს გრან-პრის გათამაშება -2018 (II ეტაპი) რაპიდში ქალთა შორის 1-2 ივნისი თბილისი საქართველო
30 საქართველოს გრან-პრის გათამაშება -2018 (II ეტაპი) ბლიცში ქალთა შორის 3 ივნისი. თბილისი საქართველო
31 საქართველოს ჩემპიონატი საჭადრაკო კომპოზიციების ამოხსნაში 3 ივნისი. თბილისი საქართველო
32 შოთა ინწკირველის მემორიალი 7 და 9 წ.წ. ასაკის ჭაბუკთა და გოგონათა შორის 12-16 ივნისი თბილისი საქართველო
33 საქართველოს გრან-პრის გათამაშება -2018 (III ეტაპი) რაპიდში ქალთა შორის 17-18 ივნისი თბილისი საქართველო
34 საქართველოს გრან-პრის გათამაშება -2018 (III ეტაპი) ბლიცში ქალთა შორის 19 ივნისი. თბილისი საქართველო
35 ვახტანგ ქარსელაძის მემორიალი (გუნდური 8,10,12,14 წ.წ.)  20-27 ივნისი თბილისი საქართველო
36 საქართველოს პირველი კორპორატიული ჩემპიონატი 23-24 ივნისი. თბილისი საქართველო
37 ევროპის სასკოლო ჩემპიონატი  29 ივნისი-8 ივლისი კრაკოვი პოლონეთი
38 ფიდეს გრან-პრის სერია ქალთა შორის დანიშვნით დანიშვნით დანიშვნით
39 საერთაშორისო საჭადრაკო ფესტივალი "ბათუმის მერიის თასი - 2018" 1-11 ივლისი ბათუმი საქართველო
40 ფოთის XIII საერთაშორისო საჭადრაკო ფესტივალი                                                              ”ნანა ალექსანდრიას თასი-2018” 12-21 ივლისი ფოთი საქართველო
41 საერთაშორისო ფესტივალი "ბათუმი-2018"  21-28 ივლისი ბათუმი საქართველო
42 ბავშვთა საჭადრაკო ფესტივალი "რაჭა-2018"  1-7 აგვისტო ამბროლ. საქართველო
43 ევროპის სენიორთა ჩემპიონატი 3-13 აგვისტო დრამენი ნორვეგია
44 ირაკლი ლოლუას მემორიალი 8-13 აგვისტო ფოთი საქართველო
45 ჯემალ მახათაძის მემორიალი 11-12 აგვისტო ზესტაფონი საქართველო
46 საერთაშორისო ფესტივალი "შავი ზღვის დელფინი" 14-21 აგვისტო ბათუმი საქართველო
47 ბავშვთა საჭადრაკო ფესტივალი "ტყიბული-2018"  22-29 აგვისტო ტყიბული საქართველო
48 ევროპის ჩემპიონატი 8 – 18 წლამდე ასაკის ჭაბუკთა და გოგონათა შორის 19-30 აგვისტო რიგა ლატვია
49 საჭადრაკო კომპოზიტორთა მსოფლიო კონგრესი  1-8 სექტემბერი ოჰრიდი მაკედონია
50 მსოფლიოს ჩემპიონატი 20 წლამდე ასაკის ჭაბუკთა და გოგონათა შორის 4-16 სექტემბერი გებზე, კოსაელი თურქეთი
51 საქართველოს ვაჟთა 78–ე ჩემპიონატი (I ლიგის შესარჩევი) 11-20 სექტემბერი თბილისი საქართველო
52 მსოფლიო 43-ე საჭადრაკო ოლიმპიადა 23 სექტემბერი-6 ოქტომბერი  ბათუმი საქართველო
53 ანზორ მაჩიტიძის მემორიალი 7-12 ოქტომბერი სამტრედია საქართველო
54 თემურ ლომაიას მემორიალი 10-17 ოქტომბერი თბილისი საქართველო
55 ევროპის საკლუბო ჩემპიონატი 11-19 ოქტომბერი პორტო-კარასი საბერძნეთი
56 ევროპის საკლუბო ჩემპიონატი ქალთა შორის 11-19 ოქტომბერი პორტო-კარასი საბერძნეთი
57 საქართველოს ვაჟთა 78–ე ჩემპიონატი (I ლიგა) 17-27 ოქტომბერი თბილისი საქართველო
58 მსოფ. ჩემპ.-14,16,18 წ.წ. ჭაბუკ და გოგონ შორის სწრაფ ჭადრაკსა და ბლიცში 16 - 19 ოქტომბერი ჰალკიდიკი საბერძნეთი
59 მსოფლიოს ჩემპიონატი 14,16,18 წლამდე ასაკის ჭაბუკთა და გოგონათა შორის 19 - 31 ოქტომბერი ჰალკიდიკი საბერძნეთი
60 საერთაშორისო საჭადრაკო ტურნირი  "ნონა გაფრინდაშვილის თასი-2018" 28ოქტომბერი-6 ნოემბერი თბილისი საქართველო
61 ფიდეს გრან-პრის სერია ქალთა შორის დანიშვნით დანიშვნით დანიშვნით
62 მსოფლიოს ქალთა ჩემპიონატი  1-25 ნოემბერი ხანტი-მანსიისკი რუსეთი
63 მსოფლიოს ჩემპიონატი 8,10,12 წლამდე ასაკის ჭაბუკთა და გოგონათა შორის 3 -16 ნოემბერი სანტიაგო დე კომპოსტელა ესპანეთი
64 საქართველოს ჭადრაკის ფედერაციის თასი -8,10,12 წ.წ. (რეიტინგ-ტურნირი) ”ალექსანდრე ჩიკვაიძის თასი”. 7-14 ნოემბერი თბილისი საქართველო
65 საქართველოს მე-5 საკლუბო ჩემპიონატი 14-22 ნოემბერი თბილისი საქართველო
66 მსოფლიოს სენიორთა ჩემპიონატი  17-30 ნოემბერი ბლედი სლოვენია
67 ნანა იოსელიანის თასი-2018 22-23 ნოემბერი გურჯაანი საქართველო
68 საქართველოს გრან-პრის გათამაშება -2018 (IV ეტაპი) რაპიდში ქალთა შორის 23-24 ნოემბერი თბილისი საქართველო
69 საქართველოს გრან-პრის გათამაშება -2018 (IV ეტაპი) ბლიცში ქალთა შორის 25 ნოემბერი. თბილისი საქართველო
70 საქ. გუნდური ჩემპიონატი ”დავით ჩირაძის მემორიალი”(7, 8, 10,12 წ.წ.) 24 ნოემბ-2 დეკემბერი ქუთაისი საქართველო
71 მსოფლიოს 16 წლამდე ოლიმპიადა  24 ნოემბერი-3 დეკემბერი კონია თურქეთი
72 საქართველოს გრან-პრის გათამაშება -2018 (IV ეტაპი) რაპიდში ვაჟთა შორის 26-27 ნოემბერი თბილისი საქართველო
73 საქართველოს გრან-პრის გათამაშება -2018 (IV ეტაპი) ბლიცში ვაჟთა შორის 29 ნოემბერი. თბილისი საქართველო
74 საერთაშორისო საჭადრაკო ტურნირი "მაია ჩიბურდანიძის თასი-2018" 30 ნოემბერი-9 დეკემბერი ქუთაისი საქართველო
75 ევროპის ჩემპიონატი რაპიდსა და ბლიცში 5-9 დეკემბერი სკოპლე ფირომი
76 საქართველოს ქალთა 76–ე ჩემპიონატი (I ლიგა) 10-19 დეკემბერი თბილისი საქართველო
77 საქართველოს თასის გათამაშება: A ღია ტურნირი - საქართველოს თასი - 2018  
B ღია ტურნირი - ბ. გურგენიძის თასის IX გათამაშება 
20-29 დეკემბერი თბილისი საქართველო
78 მსოფლიო ჩემპიონატი რაპიდსა და ბლიცში დანიშვნით დანიშვნით დანიშვნით
79 მსოფლიო ქალთა ჩემპიონატი რაპიდსა და ბლიცში დანიშვნით დანიშვნით დანიშვნით
80 საახალწლო ტურნირი ელვისებურ ჭადრაკში თბილისის მერიის თასი 30-31 დეკემბერი თბილისი საქართველო
დოკუმენტი: 
  • Title: საქართველოს ჭადრაკის ფედერაციის 2018 წლის სპორტულ ღონისძიებათა კალენდარი
  • Posted by:
  • Date: 24-12-2017 11:56 PM
  • Tags:
Top