ბლოგი

GCF's picture

საქართველოს ჭადრაკის ფედერაციის 2018 წლის სპორტულ ღონისძიებათა კალენდარი

 

                       ”ვამტკიცებ”      
საქართველოს ჭადრაკის ფედერაციის      
პრეზიდენტი                            გ. გიორგაძე      
       
საქართველოს ჭადრაკის ფედერაციის 2018 წლის სპორტულ ღონისძიებათა კალენდარი                                                                               
1 საქართველოს სენიორთა ჩემპიონატი  8-15 იანვარი თბილისი საქართველო
2 საქართველოს ვაჟთა 77–ე ჩემპიონატი 15-27 იანვარი თბილისი საქართველო
3 8-18 წ.წ. ჭაბუკთა და გოგონათა რეგიონული ჩემპიონატები იანვარ-თებერვალი  რეგიონები საქართველო
4 საქართველოს ჩემპიონატი 20 წლამდე ასაკის ჭაბუკთა და გოგონათა შორის                                              ”კახი ჩიგოგიძის თასი”  27 იანვარი-5 თებერვალი თბილისი საქართველო
5 საქართველოს სასკოლო ჩემპიონატი 7,9,11,13 წლის ჭაბუკთა და გოგონათა შორის 5-15 თებერვალი თბილისი საქართველო
6 საქართველოს ქალთა 75–ე ჩემპიონატი 15-27 თებერვალი თბილისი საქართველო
7 ტიგრან პეტროსიანის მემორიალი 8 , 10 და 12 წლამდე 20-25 თებერვალი  თბილისი საქართველო
8 საქართველოს გრან-პრის გათამაშება -2018 (I ეტაპი) რაპიდში ვაჟთა შორის 28 თებერვალი -1 მარტი თბილისი საქართველო
9 საქართველოს გრან-პრის გათამაშება -2018 (I ეტაპი) ბლიცში ვაჟთა შორის 2 მარტი. თბილისი საქართველო
10 დედის დღისადმი მიძღვნილი ბლიც ტურნირი 3 მარტი. თბილისი საქართველო
11 ფიდეს გრან-პრის სერია ქალთა შორის დანიშვნით    
12 მსოფლიოს ქალთა ჩემპიონატი  დანიშვნით ხანტი-მანსიისკი რუსეთი
13 საქართველოს ჩემპიონატი 8,10 და 12 წლამდე ასაკის ჭაბუკთა და გოგონათა შორის (I ლიგა) აღმოსავლეთის ზონა 3-10 მარტი  თბილისი საქართველო
14 საქართველოს ჩემპიონატი 8,10 და 12 წლამდე ასაკის ჭაბუკთა და გოგონათა  შორის (I ლიგა) დასავლეთის ზონა 3-10 მარტი  ფოთი საქართველო
15 ევროპის ინდივიდუალური ჩემპიონატი  16-29 მარტი ბათუმი საქართველო
16 ევროპის ქალთა ინდივიდუალური ჩემპიონატი რაპიდსა და ბლიცში 29 მარტი - 1 აპრილი   თბილისი საქართველო
17 საქართველოს გრან-პრის გათამაშება -2018 (II ეტაპი) რაპიდში ვაჟთა შორის    3-4 აპრილი თბილისი საქართველო
18 საქართველოს გრან-პრის გათამაშება -2018 (II ეტაპი) ბლიცში ვაჟთა შორის 5 აპრილი. თბილისი საქართველო
19 ევროპის ინდივიდუალური ჩემპიონატი ქალთა შორის 7-20 აპრილი ვისოკე ტეტრი სლოვაკია
20 ალექსანდრე ბოკუჩავას თასი 16 წ. (რეიტინგ-ტურნირი) 18-27 აპრილი თბილისი საქართველო
21 მსოფლიოს სასკოლო ინდივიდულაური ჩემპიონატი  20-30 აპრილი დურესი ალბანეთი
22 საქართველოს ჩემპიონატი 7 წ. ჭაბუკები და გოგონები (უმაღლესი ლიგა)     27 აპრილი - 4 მაისი  თბილისი საქართველო
23 საქართველოს ჩემპიონატი 10,14,18წ.წ.ჭაბუკები და გოგონები(უმაღლესი ლიგა)  4-14 მაისი თბილისი საქართველო
24 საქართველოს ჩემპიონატი 10,14 წლამდე საჭადრაკო კომპოზიციების ამოხსნაში 7 მაისი. თბილისი საქართველო
25 საქართველოს გრან-პრის გათამაშება -2018 (I ეტაპი) რაპიდში ქალთა შორის 15-16 მაისი თბილისი საქართველო
26 საქართველოს გრან-პრის გათამაშება -2018 (I ეტაპი) ბლიცში ქალთა შორის 17 მაისი. თბილისი საქართველო
27 საქართველოს გრან-პრის გათამაშება -2018 (III ეტაპი) რაპიდში ვაჟთა შორის 18-19 მაისი თბილისი საქართველო
28 საქართველოს გრან-პრის გათამაშება -2018 (III ეტაპი) ბლიცში ვაჟთა შორის 20 მაისი. თბილისი საქართველო
29 საქართველოს ჩემპიონატი 8,12,16წ.წ.ჭაბუკები და გოგონები(უმაღლესი ლიგა)  21-31 მაისი თბილისი საქართველო
30 საქართველოს ჩემპიონატი 12 წლამდე საჭადრაკო კომპოზიციების ამოხსნაში 24 მაისი. თბილისი საქართველო
31 საქართველოს გრან-პრის გათამაშება -2018 (II ეტაპი) რაპიდში ქალთა შორის 1-2 ივნისი თბილისი საქართველო
32 საქართველოს გრან-პრის გათამაშება -2018 (II ეტაპი) ბლიცში ქალთა შორის 3 ივნისი. თბილისი საქართველო
33 საქართველოს ჩემპიონატი საჭადრაკო კომპოზიციების ამოხსნაში 3 ივნისი. თბილისი საქართველო
34 შოთა ინწკირველის მემორიალი 7 და 9 წ.წ. ასაკის ჭაბუკთა და გოგონათა შორის 12-16 ივნისი თბილისი საქართველო
35 საქართველოს გრან-პრის გათამაშება -2018 (III ეტაპი) რაპიდში ქალთა შორის 17-18 ივნისი თბილისი საქართველო
36 საქართველოს გრან-პრის გათამაშება -2018 (III ეტაპი) ბლიცში ქალთა შორის 19 ივნისი. თბილისი საქართველო
37 ვახტანგ ქარსელაძის მემორიალი (გუნდური 8,10,12,14 წ.წ.)  20-27 ივნისი თბილისი საქართველო
38 ევროპის სასკოლო ჩემპიონატი  29 ივნისი-8 ივლისი კრაკოვი პოლონეთი
39 საერთაშორისო საჭადრაკო ფესტივალი "ბათუმის მერიის თასი - 2018" 1-11 ივლისი ბათუმი საქართველო
40 ფოთის XIII საერთაშორისო საჭადრაკო ფესტივალი                                                              ”ნანა ალექსანდრიას თასი-2018” 12-21 ივლისი ფოთი საქართველო
41 საერთაშორისო ფესტივალი "ბათუმი-2018"  21-28 ივლისი ბათუმი საქართველო
42 ბავშვთა საჭადრაკო ფესტივალი "რაჭა-2018"  1-7 აგვისტო ამბროლაური საქართველო
43 ევროპის სენიორთა ჩემპიონატი 3-13 აგვისტო დრამენი ნორვეგია
44 ირაკლი ლოლუას მემორიალი 8-13 აგვისტო ფოთი საქართველო
45 ჯემალ მახათაძის მემორიალი 11-12 აგვისტო ზესტაფონი საქართველო
46 საერთაშორისო ფესტივალი "შავი ზღვის დელფინი" 14-21 აგვისტო ბათუმი საქართველო
47 ბავშვთა საჭადრაკო ფესტივალი "ტყიბული-2018"  22-29 აგვისტო ტყიბული საქართველო
48 ევროპის ჩემპიონატი 8 – 18 წლამდე ასაკის ჭაბუკთა და გოგონათა შორის 19-30 აგვისტო რიგა ლატვია
49 საჭადრაკო კომპოზიტორთა მსოფლიო კონგრესი  1-8 სექტემბერი ოჰრიდი მაკედონია
50 მსოფლიოს ჩემპიონატი 20 წლამდე ასაკის ჭაბუკთა და გოგონათა შორის 4-16 სექტემბერი გებზე, კოსაელი თურქეთი
51 საქართველოს ვაჟთა 78–ე ჩემპიონატი (I ლიგის შესარჩევი) 11-20 სექტემბერი თბილისი საქართველო
52 მსოფლიო 43-ე საჭადრაკო ოლიმპიადა 23 სექტემბერი-6 ოქტომბერი  ბათუმი საქართველო
53 ანზორ მაჩიტიძის მემორიალი 7-12 ოქტომბერი სამტრედია საქართველო
54 თემურ ლომაიას მემორიალი 10-17 ოქტომბერი თბილისი საქართველო
55 ევროპის საკლუბო ჩემპიონატი 11-19 ოქტომბერი როდესი საბერძნეთი
56 ევროპის საკლუბო ჩემპიონატი ქალთა შორის 11-19 ოქტომბერი როდესი საბერძნეთი
57 საქართველოს ვაჟთა 78–ე ჩემპიონატი (I ლიგა) 17-27 ოქტომბერი თბილისი საქართველო
58 საქართველოს გუნდური ჩემპიონატი ”დავით ჩირაძის მემორიალი”(7, 8, 10,12 წ.წ.) 19-27 ოქტომბერი ქუთაისი საქართველო
59 მსოფლიოს ჩემპიონატი 14,16,18 წლამდე ასაკის ჭაბუკთა და გოგონათა შორის 19 ოქტომბერი-1ნოემბერი ჰალკიდიკი საბერძნეთი
60 საერთაშორისო საჭადრაკო ტურნირი  "ნონა გაფრინდაშვილის თასი-2018" 28ოქტომბერი-6 ნოემბერი თბილისი საქართველო
61 მსოფლიოს ჩემპიონატი 8,10,12 წლამდე ასაკის ჭაბუკთა და გოგონათა შორის 3 -16 ნოემბერი სანტიაგო დე კომპოსტელა ესპანეთი
62 საქართველოს ჭადრაკის ფედერაციის თასი -8,10,12 წ.წ. (რეიტინგ-ტურნირი) 7-14 ნოემბერი თბილისი საქართველო
63 საქართველოს გუნდური ჩემპიონატი რეგიონებს შორის 14-22 ნოემბერი თბილისი საქართველო
64 მსოფლიოს სენიორთა ჩემპიონატი  17-30 ნოემბერი ბლედი სლოვენია
65 ნანა იოსელიანის თასი-2018 22-23 ნოემბერი გურჯაანი საქართველო
66 საქართველოს გრან-პრის გათამაშება -2018 (IV ეტაპი) რაპიდში ქალთა შორის 23-24 ნოემბერი თბილისი საქართველო
67 საქართველოს გრან-პრის გათამაშება -2018 (IV ეტაპი) ბლიცში ქალთა შორის 25 ნოემბერი. თბილისი საქართველო
68 მსოფლიოს 16 წლამდე ოლიმპიადა  24 ნოემბერი-3 დეკემბერი მანავგატ-ანტალია თურქეთი
69 საქართველოს გრან-პრის გათამაშება -2018 (IV ეტაპი) რაპიდში ვაჟთა შორის 26-27 ნოემბერი თბილისი საქართველო
70 საქართველოს გრან-პრის გათამაშება -2018 (IV ეტაპი) ბლიცში ვაჟთა შორის 28 ნოემბერი. თბილისი საქართველო
71 საერთაშორისო საჭადრაკო ტურნირი "მაია ჩიბურდანიძის თასი-2018" 30 ნოემბერი-9 დეკემბერი ქუთაისი საქართველო
72 ევროპის ჩემპიონატი რაპიდსა და ბლიცში 5-9 დეკემბერი სკოპლე ფირომი
73 საქართველოს ქალთა 76–ე ჩემპიონატი (I ლიგა) 10-19 დეკემბერი თბილისი საქართველო
74 საქართველოს თასის გათამაშება: A ღია ტურნირი - საქართველოს თასი - 2018  
B ღია ტურნირი - ბ. გურგენიძის თასის IX გათამაშება 
20-29 დეკემბერი თბილისი საქართველო
75 საახალწლო ტურნირი ელვისებურ ჭადრაკში თბილისის მერიის თასი 30-31 დეკემბერი თბილისი საქართველო
დოკუმენტი: 
  • სათაური: საქართველოს ჭადრაკის ფედერაციის 2018 წლის სპორტულ ღონისძიებათა კალენდარი
  • ავტორი:
  • თარიღი: 24-12-2017 11:56 PM
  • Tags:
Top