ბლოგი

Sophie Nikoladze's picture

ფოთის XI საერთაშორისო ფესტივალი

ფოთის XI საერთაშორისო საჭადრაკო ფესტივალი
ქ. ფოთი.  12-21 ივლისი, 2016 წელი.
                             

დ ე ბ უ ლ ე ბ ა
         

         ორგანიზატორები:
          - ქალაქ ფოთის მუნიციპალიტეტის მერია.      
  - საქართველოს ჭადრაკის ფედერაცია.
          - ნანა ალექსანდრიას სახელობის ფოთის საჭადრაკო სკოლა.

         გენერალური სპონსორი – ”პაშა ბანკი”    

        საინფორმაციო მხარდაჭერა:
          - სამაუწყებლო კომპანია `მეცხრე ტალღა~
          - რადიო `ჰარმონია~

1. ფესტივალის ტურნირები და ღონისძიებები
1.1    A ღია ტურნირი (ფიდეს რეიტინგი 1801 და მეტი, ასევე ფიდეს წოდებიანი მოჭადრაკეები)
1.2    B ღია ტურნირი (ფიდეს რეიტინგი 2100 და ნაკლები)
1.3    C ღია ტურნირი (ფიდეს რეიტინგი 1800 და ნაკლები)
1.4    D ღია ტურნირი (ფიდეს რეიტინგი 1400 და ნაკლები)
1.5    I ღია ბლიც ტურნირი
1.6    II ღია ბლიც ტურნირი
1.7    10 წლის ჭაბუკთა შორის     (2006წ და შემდეგ წლებში დაბადებულნი)
1.8    10 წლის გოგონათა შორის   (2006წ და შემდეგ წლებში დაბადებულნი)
1.9    8 წლის ჭაბუკთა შორის      (2008წ და შემდეგ წლებში დაბადებულნი)
1.10    8 წლის გოგონათა შორის    (2008წ და შემდეგ წლებში დაბადებულნი)

2. ფესტივალის სათამაშო წესები
2.1 დროის კონტროლი: A ღია ტურნირში - 90 წუთი 40 სვლაზე, შემდეგ 30 წუთი პარტიის ბოლომდე,  30 წამის დამატებით ყოველ სვლაზე. B, C და D ღია ტურნირებში და ასაკობრივ ტურნირებში – 90 წუთი პარტიის ბოლომდე, 30 წამის დამატებით ყოველ სვლაზე.
2.2 ფესტივალის ტურნირები გაიმართება შვეიცარული სისტემით, 9 ტურად.   
2.3 კენჭისყრა გაიმართება კომპიუტერული პროგრამით – SwissManager

3. ფესტივალში მონაწილეობა
3.1 ფესტივალში მონაწილეობა შეუძლია ნებისმიერ მსურველს. აუცილებელია ასაკობრივ 
 ტურნირებში დაბადების მოწმობის და ღია ტურნირებში პირადობის მოწმობის წარმოდგენა.  

 

4. ფესტივალის  განრიგი
    A, B,C, D ღია ტურნირები    ასაკობრივი ტურნირები
12 ივლისი    რეგისტრაცია    10:00-20:00    10:00-20:00

13 ივლისი     რეგისტრაცია    09:00-14:00    09:00-10:00
    1 ტური        
        16:00    11:00
14 ივლისი    2 ტური    11:00    11:00
    ბლიცი    17:00    
15 ივლისი    3 ტური    10:00    10:00
    4 ტური    16:00    16:00
16 ივლისი    5 ტური    11:00    11:00
17 ივლისი    6 ტური    11:00    11:00
    ბლიცი    17:00    
18 ივლისი    7 ტური    11:00    11:00
    საფეხბურთო ტურნირი    17:00    
19 ივლისი    8 ტური    11:00    11:00
20 ივლისი    9 ტური    11:00    11:00
20 ივლისი    დახურვა    18:00    18:00
21 ივლისი     გამგზავრება        

5. გამარჯვებულების გამოვლენა და დაჯილდოება
    5.1 თანაბარი ქულების დაგროვების შემთხვევაში ადგილები განაწილდება:
        ა. ბუჰგოლცი -1 (უდაბლესის გამოკლებით);
   ბ. ბუჰგოლცი;
        გ. მოგებების რაოდენობა;
        დ. პროგრესი (რეგრესით);
    5.2 ყველა ტურნირში გამარჯვებული მოჭადრაკეები დაჯილდოვდებიან თასებით, მედლებით,   
         დიპლომებით და ფულადი პრემიებით. 
      5.3 ასაკობრივ ტურნირებში გამოვლინდება და თასებითა და დიპლომებით დაჯილდოვდება     
         7 და 9 წლის მოჭადრაკეთა შორის საუკეთესო შედეგის მქონე ჭაბუკი და გოგონა.
      5.4 სპეციალური პრიზები:
         ა. ანდრია დადიანის სახელობის პრიზი - ლამაზი კომბინაციისათვის.
    ბ. არჩილ ებრალიძის სახელობის პრიზი – საუკეთესო ფოთელი მოჭადრაკისათვის.
    გ. ირაკლი (ბოჩიკა) ლოლუას სახელობის პრიზი - საუკეთესო ფოთელი           
      მწვრთნელისათვის.

6. საპრიზო ფონდი – 45 000 ლარი
პრიზები დაიბეგრება საქართველოს კანონმდებლობის შესაბამისად
ტურნირი    კატეგორია    1    2    3    4    5    6    7    8    9    10

ღია A (1801>)    ვაჟები    7000    3500    2500    2000    1500    1200    1000    800    500    200
    ქალები    1200    700    500    
    ELO 2300<    500            

ღია B (2100<)    ვაჟები    2000    1400    900    600    300
    ქალები    400                
    ELO 1950<    400                
    სენიორები (01.01.1957 (1967)-მდე დაბ.)    
300                

 

ღია C (1800<)    ვაჟები    1000    700    400    200    100
    ქალები    300                
    ELO 1600<    300                
    სენიორები (01.01.1957 (1967)-მდე დაბ.)    
300                
    U12 (2004წ.)    300                

ღია D (1400<)    ვაჟები    600    300    200        
    ქალები    200                
    U12 (2004წ.)    200                

I ღია ბლიც ტურნირი    ვაჟები    400    300    200    100    
    ქალები    100                
    ELO 2000<    100                
    U16    100                
    U12    50                

II ღია ბლიც ტურნირი    ვაჟები    400    300    200    100    
    ქალები    100                
    ELO 2000<    100                
    U16    100                
    U12    50                
10 წლის ჭაბუკები        450    350    250    150    100
10 წლის გოგონები        400    300    200    150    100
8 წლის ჭაბუკები        400    300    200    100    50
8 წლის გოგონები        350    250    150    100    50
-    თანაბარი ქულების დაგროვების შემთხვევაში პრიზი არ იყოფა. ერთი და იგივე მონაწილის მიერ ერთ ტურნირში რამოდენიმე პრიზის მოპოვების შემთხვევაში პრიზიორს გადაეცემა მხოლოდ ერთი უდიდესი პრიზი. 
-    პრიზების, მათ შორის თასების და საჩუქრების მისაღებად სავალდებულოა დახურვაზე დასწრება.

6.1 მწვრთნელთა კონკურსი:
    8 და 10 წლამდე ასაკობრივ ტურნირებში 1-5 ადგილებზე გასული მოჭადრაკეების მწვრთნელები დაჯილდოვდებიან ფულადი პრიზებით: 
I   ადგილი    250 ლარი
II  ადგილი    200 ლარი
III  ადგილი    160 ლარი
IV  ადგილი    130 ლარი
V  ადგილი    110 ლარი

-    მწვრთნელთა კონკურსში მონაწილეობისათვის აუცილებელია, რომ ფესტივალის ასაკობრივ ტურნირებში თამაშობდეს მისი არანაკლებ 5 მოსწავლე, რომლებიც ითვლებიან მის მოსწავლეებად არანაკლებ ბოლო 6 თვისა!
   
7. საწევრო შესატანი
-    საქართველოს მოქმედი ჩემპიონები 8 და 10 წლის ჭაბუკთა და გოგონათა შორის განთავისუფლებულნი არიან საწევრო შესატანისგან.
-    საწევრო ასაკობრივ ტურნირებში - 50 ლარი.
-    საწევრო B, C და D ღია ტურნირებში - 80 ლარი.
-    საწევრო ბლიც ტურნირში - 20 ლარი.
A ღია     თანხა
2501 > და GM, WGM, IM, WIM    0
2401 - 2500    60 ლ.
2301 - 2400    70 ლ.
2201 - 2300    80 ლ.
2101 - 2200    90 ლ.
2001 - 2100    120 ლ.
1801 - 2000    150 ლ.
   - A, B, C და D ღია ტურნირებში: 2000 წელს და შემდეგ წლებში დაბადებულნი – საწევრო  
     თანხის 20%-ით ნაკლები.
8. მონაწილეთა მიღება
მიღების პირობები GM და IM, 2016 წლის 1 ივლისის რეიტინგის მიხედვით.
------------------------
იგივე პირობები ვრცელდება 150 პუნქტით ნაკლები რეიტინგის მქონე WGM და WIM    1    2700+    ერთადგილიანი ოთახი     სამჯერადი კვება    სამგზავრო ხარჯები 400$
    2    2650-2699    ერთადგილიანი ოთახი    საუზმე    სამგზავრო ხარჯები 300$
    3    2600-2649    ორადგილიანი ოთახი    საუზმე    სამგზავრო ხარჯები 200$
    4    2550-2599    ორადგილიანი ოთახი        სამგზავრო ხარჯები 100$
    5    2500-2549    ორადგილიანი ოთახი        

8.1 სასტუმრო “პალიასტომი” (მალთაყვაში) ტელ – 0493 278202. სასტუმრო ~ლაშთანი~ (გრიგოლეთი. ზღვის პირას) ტელ – 577405519. სასტურმო ”ფოთი” (ქალაქის ცენტრში) ტელ – 551684455.
8.2 კერძო სექტორი - ღირებულება 7-დან 15 ლარამდე.
8.3 მონაწილეთა სატურნირო შესატანს, ცხოვრების, კვების და გზის თანხებს იხდის   
   მიმავლინებელი ორგანიზაცია.
8.4 საწევრო შემონატანის წინასწარი ანგარიშსწორება იწარმოებს ნანა ალექსანდრიას 
    სახელობის ფოთის ჭადრაკისა და შაშის კომპლექსური სასპორტო სკოლის შემდეგ 
    ანგარიშზე:
ა(ა)იპ “ნანა ალექსანდრიას სახელობის ქ. ფოთის ჭადრაკისა და შაშის კომპლექსური სასპორტო სკოლა”.
საინდ. კოდი: 215136868
მიმღების დასახელება: ხაზინის ერთიანი ანგარიში.
მიმღები ბანკი: სახელმწიფო ხაზინა 
ბანკის კოდი: TRESGE22
სახაზინო კოდი: 742687499

ტურნირის დირექტორი: ნანა ალექსანდრიას სახელობის ფოთის ჭადრაკისა და შაშის კომპლექსური სასპორტო სკოლის დირექტორი, ფიდეს საერთაშორისო ორგანიზატორი  - დათო კოდუა 
საკონტაქტო ტელეფონები: 593-399-264, 593-600-911

E-Mail: chesspoti@yahoo.com                          

www.chesspoti.ge

ფესტივალის მთავარი მსაჯი: საერთაშორისო კატეგორიის მსაჯი – მარგალიტა თანდაშვილი

  • სათაური: ფოთის XI საერთაშორისო ფესტივალი
  • ავტორი:
  • თარიღი: 29-06-2016 10:01 PM
  • Tags:
Top