ბლოგი

Sophie Nikoladze's picture

ქვეყნის ჩემპიონები გამოვლინდნენ!

აჭარაში დასრულდა  საქართველოს ახალგაზრდული  ჩემპიონატი სხვადასხვა ასაკობრივ კატეგორიებში.

საქართველოს ჩემპიონატზე I ადგილზე გასული მოჭადრაკეები დაჯილდოვდნენ შესაბამისი ასაკის მოჭადრაკეთა მსოფლიო  ჩემპიონატის  საგზურით.  ასევე, ქვეყნის ჩემპიონებს  ეძლევათ საგზურის არჩევის უფლება                            

II ადგილზე გასული მოჭადრაკეები კი  შესაბამისი ასაკის ევროპის   ჩემპიონატზე გაემგზავრებიან.

 

8 წლამდე  გოგონები:

I ადგილი - ანასტასია კირთაძე (ქუთაისი/მწვრთნელი ნიკოლოზ მანაგაძე) – 8,5 ქულა;

II ადგილი - მარიამ ჭეჭელაშვილი (თბილისი/გიორგი მაჭარაშვილი) – 7 ქულა;

III  ადგილი - მარიამ ცეცხლაძე- 6,5 ქულა;  (ქობულეთი/ბაგრატ მჟავანაძე)

 

8 წლამდე  ბიჭები:

I ადგილი - გიორგი გიორგაძე (ქუთაისი/მწ.მურმან ესაძე)  - 8 ქულა;

II ადგილი - ლუკა კილაძე (თბილისი/პარმენ გელაზნია) – 8 ქულა;

III  ადგილი - გიორგი ჭანტურია (სენაკი/ზურაბ ლიფონავა) – 6,5 ქულა;

 

10 წლამდე  გოგონები:

I ადგილი   - ხატია მახათაძე (ზესტაფონი/გურამ თურქაძე) – 7 ქულა;

II ადგილი - ვერონიკა ტყეშელაშვილი (ქუთაისი/მარინა ვასილცევა) – 7 ქულა;

III  ადგილი - მარიამი სიჭინავა (თბილისი/ლაშა ჯანჯღავა) – 6,5 ქულა;

 

10 წლამდე  ბიჭები:

I ადგილი   - ლადო მალაკელიძე (ბაღდათი/ნიკოლოზ მანაგაძე) – 7,5 ქულა;

II ადგილი  - ვასიკო შაპოვალოვი (ვანი/ავთანდილ ძიგვაშვილი) – 7 ქულა;

III  ადგილი -მიხეილ ხანთაძე  (ქუთაისი/ბექა ახალაძე)  - 6,5 ქულა;

 

12  წლამდე  გოგონები:

I ადგილი  -  დიანა ლომაია (ფოთი/დათო კოდუა) -7ქულა;

II ადგილი - ელენე წოწონავა (ფოთი/დათო კოდუა) -7ქულა;

III  ადგილი - რუსუდან მაღლაკელიძე (ბაღდათი/ნიკოლოზ მანაგაძე) – 7  ქულა;

 

12 წლამდე  ბიჭები:

I ადგილი  - ლევან დალბაშვილი (საგარეჯო/ელენე ფარეშიშვილი) -6,5 ქულა;

II ადგილი - თეიმურაზ კვიკვინია (ფოთი/გოჩა ჩაჩუა) – 6,5 ქულა;

III  ადგილი - ერეკლე ჯიშკარიანი (ხონი/ვაჟა ვაშაკიძე) – 6 ქულა;

 

14 წლამდე  გოგონები:

I ადგილი  - თამარ ესაძე (ქუთაისი/მურმან ესაძე) – 7,5 ქულა;

II ადგილი - ეკატერინე ფიფია (თბილისი/ხვიჩა სუპატაშვილი) – 7,5 ქულა;

III  ადგილი - ნია დონღვანი (ქუთაისი/სულხან სირბილაძე) – 7 ქულა;

 

14 წლამდე  ბიჭები:

I ადგილი  - ნიკოლოზ კაჭარავა  (თბილისი/ზურაბ სტურუა) – 7,5 ქულა;

II ადგილი- შოთა ხოდაშნელი (თბილისი/დავით ზარქუა) -  6,5 ქულა;

III  ადგილი - დავით ცქიფურიშვილი (ტყიბული/იუზა დოლიძე) – 6 ქულა;

 

16 წლამდე  გოგონები

I ადგილი - სალომე სანიკიძე (თბილისი/დავით ჯანოევი) – 7 ქულა;

II ადგილი - მაია ბეჭვაია (ზუგდიდი/შავლეგ შამუგია) – 7 ქულა

III  ადგილი- ანასტასია სიდამონიძე (თბილისი) – 6,5 ქულა;

 

16 წლამდე  ბიჭები:

I ადგილი- ნიკოლოზ პეტრიაშვილი (თბილისი/ზურაბ სტურუა) – 8,5 ქულა;

II ადგილი - ნიკა ხვადაგიანი (ქუთაისი/მწვრთნელი ნიკოლოზ მანაგაძე) – 6 ქულა;

III  ადგილი - ლუკა ობოლაძე (თბილისი/ხვიცა სუპატაშვილი) – 6 ქულა;

 

18 წლამდე  გოგონები - 10 ტური (წრიული სისტემა)

I ადგილი - ნინო ჯალაღონია (ქუთაისი/მწვრთნელი ნიკოლოზ მანაგაძე) – 8 ქულა;

II ადგილი - მარიამ ჯანიაშვილი (თბილისი/ელგუჯა ფხაკაძე)  - 7,5 ქულა;

III  ადგილი- ანი ჭანტურია (ფოთი/გოჩა ჩაჩუა) – 7 ქულა;

 

18 წლამდე  ბიჭები - 11 ტური (წრიული სისტემა)

I ადგილი - ირაკლი ახვლედიანი (ბათუმი/ლეონიდ ნეურონოვი ) – 9,5 ქულა

II ადგილი - გურამ კოკაია (ქუთაისი) – 8,5 ქულა;

III  ადგილი - ნიკოლოზ ცომაია (თბილისი/სერგო ცომაია) – 7,5 ქულა.

 

ტექნიკური შედეგები:

გოგონები U08

ჭაბუკები  U08

გოგონები U10

ჭაბუკები  U10

გოგონები U12

ჭაბუკები  U12

გოგონები U14

ჭაბუკები  U14

გოგონები U16

ჭაბუკები  U16

გოგონები U18

ჭაბუკები  U18

 

დებულება

ფოტოგალერეა

  • სათაური: ქვეყნის ჩემპიონები გამოვლინდნენ!
  • ავტორი:
  • თარიღი: 14-05-2017 7:10 PM
  • Tags:
Top