ბლოგი

Sophie Nikoladze's picture

2020 წლის მწვრთნელთა კონკურსის შედეგები

საქართველოს ჭადრაკის ფედერაციის 2020 წლის  მწვრთნელთა კონკურსში (7 - 14 წლამდე ასაკის მოსწავლეთა შორის) გაიმარჯვა ქუთაისელმა საერთაშორისო ოსტატმა ნიკოლოზ მანაგაძემ. მეორე ადგილი წილად ხვდა თბილისელ საერთაშორისო ოსტატს დავით ზარქუას. ხოლო მესამე ადგილი ერგო ქუთაისის საჭადრაკო სკოლის მწვრთნელს გიორგი ტყეშელაშვილს.

 

ადგილი

გვარი, სახელი

ქალაქი

ქულა

1

მანაგაძე ნიკოლოზ

ქუთაისი

135

2

ზარქუა დავით

თბილისი

43

3

ტყეშელაშვილი გიორგი

ქუთაისი

40

4

ჭეფხოძე ნონა

ქუთაისი

38

5

მენაბდე გიორგი

ქუთაისი

33

6

მინდორაშვილი ვანო

გურჯაანი

23

7

ბოკუჩავა მადონა

თბილისი

20

8-11

ნეურონოვი ლეონიდ

ბათუმი

15

8-11

გუბელაძე ხათუნა

ქუთაისი

15

8-11

მაჭარაშვილი გიორგი

თბილისი

15

8-11

კვირიაშვილი იოსებ

თბილისი

15

12

კიკვიძე ინგა

ქუთაისი

13

13-16

ხომერიკი გიორგი

თბილისი

10

13-16

ჯანგირაშვილი უშანგი

ბორჯომი

10

13-16

ესაძე მურმან

ქუთაისი

10

13-16

სანიკიძე თორნიკე

თბილისი

10

17-19

ჯანჯღავა ლაშა

თბილისი

5

17-19

დოლიძე ოთარ

გორი

5

17-19

იზორია რევაზ

ზუგდიდი

5

20-22

ჩაჩუა გოჩა

ფოთი

3

20-22

ბაგათუროვი გია

თბილისი

3

20-22

ცინარიძე მირანდა

თბილისი

3

 

მწვრთნელთა ქულები მოსწავლეების შედეგის მიხედვით:

 

ადგილი

სახელი, გვარი

ქულა

შედეგები

1

მანაგაძე ნიკოლოზ

135

ცირეკიძე ბარბარე - საქ  სასკოლო  ჩემპ - II (13გ)-5ქ

კირთაძე ანასტასია - საქ  სასკოლო  ჩემპ - I (11გ)-10ქ

კირთაძე ანასტასია - საქ  ჩემპ - I (14გ)-40ქ

შაპოვალოვი ვასიკო - საქ  ჩემპ - I (14ბ)-20ქ

მგელაძე კესარია - საქ  ჩემპ - I (10გ)-20ქ

კირთაძე ანასტასია - საქ  ჩემპ - II (16გ)-40ქ

2

ზარქუა დავით

43

კილაძე ლუკა - საქ  სასკოლო  ჩემპ - III (11ბ)-3ქ

კილაძე ლუკა - საქ  ჩემპ - II (16ბ)-40ქ

3

ტყეშელაშვილი გიორგი

40

გაბადაძე გაბრიელ - საქ  ჩემპ - I (8ბ)-20ქ

გაბადაძე გაბრიელ - საქ  ჩემპ - II (10ბ)-20ქ

4

ჭეფხოძე ნონა

38

თათვიძე დავით - საქ სასკოლო  ჩემპ - II (9ბ)-5ქ

სვანიძე იოანე - საქ  სასკოლო  ჩემპ - III (7ბ)-3ქ

უგულავა ლიზა - საქ  ჩემპ - I (8გ)-20ქ

თათვიძე დავით - საქ  ჩემპ - III (8ბ)-5ქ

ძნელაძე მართა - საქ  ჩემპ - III (10გ)-5ქ

5

მენაბდე გიორგი

33

პატარიძე ანასტასია - საქ  სასკოლო  ჩემპ - III (11გ)-3ქ

აშოთია ბარბარე - საქ  სასკოლო  ჩემპ - I (9გ)-10ქ

გიორგაძე გიორგი - საქ  სასკ  ჩემპ - II (11ბ)-5ქ

გოგავა ლუკა - საქ  სასკოლო  ჩემპ - I (7ბ)-10ქ

ბუაძე ლილე - საქ  ჩემპ - III (8გ)-5ქ

6

მინდორაშვილი ვანო

23

ყალაბეგაშვილი დათა - საქ  სასკოლო  ჩემპ - III (9ბ)-3ქ

ყალაბეგაშვილი დათა - საქ  ჩემპ - I (10ბ)-20ქ

7

ბოკუჩავა მადონა 

20

შამათავა ნიკოლოზ - საქ  სასკოლო  ჩემპ - I (13ბ)-10ქ

შამათავა ნიკოლოზ - III (14ბ)-10ქ საქ  ჩემპ - III (14ბ)-10ქ

8-11

ნეურონოვი ლეონიდ

15

ცეცხლაძე მარიამ - საქ  სასკოლო  ჩემპ - II (11გ)-5ქ

ლიზი ქონიაძე - საქ  ჩემპ - II (14გ)-10ქ

8-11

გუბელაძე ხათუნა

15

ბუაძე ემილ - საქ  სასკოლო  ჩემპ - II (7გ)-5ქ

კოღუაშვილი თეკლა - საქ  ჩემპ - II (10გ)-10ქ

8-11

მაჭარაშვილი გიორგი

15

გოცირიძე დავით - საქ  სასკოლო  ჩემპ - II (13ბ)-5ქ

ქუნთელია ლუკა - საქ  ჩემპ - II (8ბ)-10ქ

8-11

კვირიაშვილი იოსებ

15

კვირიაშვილი ანდრია - საქ  სასკოლო  ჩემპ - I (9ბ)-10ქ

კვირიაშვილი ანდრია - საქ  ჩემპ - III (10ბ)-5ქ

12

კიკვიძე ინგა

13

ქუთათელაძე ანსტასია - საქ  სასკოლო  ჩემპ - III (9გ)-3ქ

ქუთათელაძე ანასტასია - საქ  ჩემპ - II (8გ)-10ქ

13-16

ხომერიკი გიორგი

10

გოგოლაშვილი გიორგი - საქ  სასკოლო  ჩემპ - I (11ბ)-10ქ

13-16

ჯანგირაშვილი უშანგი

10

შონია ბარბარე - საქ  სასკოლო  ჩემპ - I (7გ)-10ქ

13-16

ესაძე მურმან

10

ტყეშელაშვილი ვერონიკა - საქ  სასკოლო  ჩემპ - I (13გ)-10ქ

13-16

სანიკიძე თორნიკე

10

დარსაძე ნიკოლოზ - საქ  ჩემპ - II (14ბ)-10ქ

17-19

ჯანჯღავა ლაშა

5

სიჭინავა მარიამ - საქ  ჩემპ - III (14გ)-5ქ

17-19

დოლიძე ოთარ

5

ცაციაშვილი მარიამ - საქ  სასკოლო  ჩემპ - II (9გ)-5ქ

17-19

იზორია რევაზ

5

ბეჭვაია თენგიზ - საქ  სასკოლო  ჩემპ - II (7ბ)-5ქ

20-22

ჩაჩუა გოჩა

3

სანიკიძე ანა - საქ  სასკოლო  ჩემპ - III (13გ)-3ქ

20-22

ბაგათუროვი გია

3

საფაროვ დენიელ - საქ  სასკოლო  ჩემპ - III (13ბ)-3ქ

20-22

ცინარიძე მირანდა

3

ბახტაძე ნია - საქ  სასკოლო  ჩემპ - III (7გ)-3ქ

წევრი მწვრთნელების 2020 წლის მუშაობის14 წლამდე მოჭადრაკეთა საქართველოს ჭადრაკის ფედერაციის

შემაფასებელი კრიტერიუმები თანდართული ქულებით

 

დაკავებილი ადგილი

საქართველოს ასაკობრივი ჩემპიონატი

საქართველოს სასკოლო ჩემპიონატი 7-13 წლამდე

 

I

 

20 ქულა

 

10 ქულა

 

II

 

10 ქულა

 

5 ქულა

 

III

 

5 ქულა

 

3 ქულა

 

 

შენიშვნა:

- ზემოთ ჩამოთვლილი კრიტერიუმები გავრცელდება იმ მწვრთნელებზე, რომლებიც ონლაინ რეგისტრაცია გავლილი აქვთ საქართველოს ჭადრაკის  ფედერაციის ვებ-გვერდზე (www.i64.ge) 2020 წლის 1 თებრვლამდე.

- მწვრთნელთა შორის ქულების გაყოფის შემთხვევაში პირველ ეტაპზე საუკეთესოები გამოვლინდებიან “ოლიმპიური სისტემით” (მედლების მიხედვით). თუ ყველა კრიტერიუმი თანაბარი იქნება, მაშინ ადგილები გაიყოფა.

- იმ შემთხვევაში თუ მოჭადრაკე საქართველოს 8-18 წლის ჩემპიონატებში ერთი ასაკობრივი ჯგუფით მაღალი ასაკის ჩემპიონატში დაიკავებს I-III ადგილებს, მათ მწვრთნელებს დაერიცხებათ ქულები შემდეგი პრინციპით: I ადგილი - 40ქ, II ადგილი - 20 ქულა, III ადგილი - 10ქ.

- იმ შემთხვევაში თუ მოჭადრაკე საქართველოს 8-18 წლის ჩემპიონატებში ორი ასაკობრივი ჯგუფით მაღალი ასაკის ჩემპიონატში დაიკავებს I-III ადგილებს, მათ მწვრთნელებს დაერიცხებათ ქულები შემდეგი პრინციპით: I ადგილი - 60ქ, II ადგილი - 40 ქულა, III ადგილი - 20ქ.

  • სათაური: 2020 წლის მწვრთნელთა კონკურსის შედეგები
  • ავტორი:
  • თარიღი: 06-01-2021 3:19 PM
  • Tags:
Top