ბლოგი

Sophie Nikoladze's picture

მეორე წრე, პირველი ტური...

 მსოფლიოს ქალთა 2018 წლის  ჩემპიონატზე   მე-2 წრის პირველ ტურის პარტიები გაიმართა.   

ნანა ძაგნიძე (2516) თეთრი ფიგურებით ჩინელ ტინჯიე ლეის (2457) დაუზავდა, ბელა ხოტენაშვილმა (2477) ასევე თეთრებით ყაიმით დაასრულა შეხვედრა ინდოელ დრონავალი ჰარიკასთან (2498). ნინო ბაციაშვილი (2465) კი შავი ფიგურებით ჩინელ მო ჟაისთან (2352) დამარცხდა.
1/16-ფინალის განმეორებითი პარტიები ხვალ, 7 ნოემბერს ჩატარდება.

პარტიები თბილისის დროით 14:00 საათზე დაიწყება.

პარტიების ჩვენება ანალიზით

ჩემპიონატის ოფიციალური ვებგვერდი

 

მსოფლიო ჩემპიონები სხვადასხვა წლებში:

  1. ვერა მენჩიკი (რუსეთი;ჩეხოსლოვაკია;ინგლისი) – 1927-1944;
  2. ლუდმილა რუდენკო (სსრკ) –   1950-1953;
  3. ელიზავეტა ბიკოვა     (სსრკ) -  1953-1956; 1958-1962;
  4. ოლგა რუბცოვა            (სსრკ) – 1956-1958
  5. ნონა გაფრინდაშვილი  - 1962-1978
  6. მაია  ჩიბურდანიძე  -       1978-1991
  7. ქსიუ ჯუნი                  (ჩინეთი)  - 1991-1996; 1999-2001;
  8. ჟუჟა პოლგარი            (უნგრეთი) – 1996-1999;
  9. ჟუ ჩენი                        (ჩინეთი)    - 2001-2004;
  10. ანტოანეტა სტეფანოვა (ბუგარეთი) 2004-2006;
  11. ქსიუ  იუხუა                (ჩინეთი)    - 2001-2004;
  12. ალექსანდრა კოსტენიუკი (რუსეთი) – 2008-2010;
  13. ჰოუ იფანი                     (ჩინეთი)  -2010-2012; 2013-2015; 2016-2017;
  14. ანა უშენინა                    (უკრაინა) – 2012-2013;
  15. მარია მუზიჩუკი          (უკრაინა) – 2015-2016;
  16. ტან ჟონგი                       (ჩინეთი)  - 2017-2018; 
  17. ჯუ ვენჯუნი                   (ჩინეთი)    - 2018…

მსოფლიო  ჩემპიონატი ტარდება  ნოკაუტ-სისტემით (მინი-მატჩში დამარცხებული ეთიშება ასპარეზობას); დროის კონტროლი: 90 წთ-40 სვლაზე/+30 წთ.პარტიის ბოლომდე+30 წამიანი დამატებით პირველივე სვლიდან.

სატურნირო  განრიგი

3 ნოემბერი

შაბათი

14:00

I წრე;  I პარტია

4 ნოემბერი

კვირა

14:00

I წრე;  II პარტია

5 ნოემბერი

ორშაბათი

14:00

ტაი ბრეიქი

 6 ნოემბერი

სამშაბათი

14:00

II წრე;  I პარტია

7 ნოემბერი

ოთხშაბათი

14:00

II წრე;  II პარტია

8 ნოემბერი

ხუთშაბათი

14:00

ტაი ბრეიქი

9 ნოემბერი

პარასკევი

14:00

III წრე;  I პარტია

10 ნოემბერი

შაბათი

14:00

III წრე;  II პარტია

 11 ნოემბერი

კვირა

14:00

ტაი ბრეიქი

12 ნოემბერი

ორშაბათი

14:00

IV წრე;  I პარტია

13  ნოემბერი

სამშაბათი

14:00

IV წრე;  II პარტია

14  ნოემბერი

ოთხშაბათი

14:00

ტაი ბრეიქი

15  ნოემბერი

ხუთშაბათი

15:00

V წრე;  I პარტია

16  ნოემბერი

პარასკევი

15:00

V წრე;  II პარტია

17  ნოემბერი

შაბათი

15:00

ტაი ბრეიქი

18  ნოემბერი

კვირა

დასვენების დღე

 

19  ნოემბერი

ორშაბათი

15:00

VI წრე;  I პარტია

20  ნოემბერი

სამშაბათი

15:00

V I წრე; II პარტია

21  ნოემბერი

ოთხშაბათი

15:00

VI წრე; III პარტია

22  ნოემბერი

ხუთშაბათი

14:00

VII წრე;  IV პარტია

23 ნოემბერი

პარასკევი

12:00

ტაი ბრეიქი

 

პარასკევი

18:00

დახურვა

 

საპრიზო ფონდი

I  წრეში დამარცხებულები

32 X3 750=120 000$

I I წრეში დამარცხებულები

16X5 500=88 000$

I I I წრეში დამარცხებულები

8 X8 000=64 000$

IV წრეში დამარცხებულები

4 X12 000=48 000$

V წრეში დამარცხებულები

2X20 000=40 000$

VI წრეში დამარცხებულები

1X30 000=30 000$

VI წრეში გამარჯვებული

60 000$

სულ

450 000$

 
  • სათაური: მეორე წრე, პირველი ტური...
  • ავტორი:
  • თარიღი: 07-11-2018 1:31 AM
  • Tags:
Top