ბლოგი

Sophie Nikoladze's picture

საუკეთესოები გამოვლინდნენ!

თბილისის ნონა გაფრინდაშვილის სახელობის ჭადრაკის სასახლეში დასრულდა  საქართველოს ჩემპიონატი სამ ასაკობრივ კატეგორიაში.ასპარეზობა შვეიცარიული სისტემით 9 ტურად ჩატარდა და ქვეყნის უძლიერესი ახალგაზრდა მოჭადრაკეები მონაწილეობდნენ.

 I ადგილზე გასული მოჭადრაკეები დაჯილდოვდნენ თასებით, მედლებით, დიპლომებით და 200 ლარიანი ფასიანი ვაუჩერით.

II ადგილზე გასული  მოჭადრაკეები დაჯილდოვდნენ  მედლებით, დიპლომებით და 150 ლარიანი ფასიანი ვაუჩერით.  

III ადგილზე გასული მოჭადრაკეები დაჯილდოვდნენ მედლებით, დიპლომებით და 100 ლარიანი ფასიანი ვაუჩერით.                      

 - I ადგილზე გასულმა მოჭადრაკეებმა მოიპოვეს შესაბამისი ასაკის მოჭადრაკეთა მსოფლიოს ან ევროპის  ჩემპიონატების საგზური. (საქართველოს ჩემპიონებს ეძლევათ საგზურის არჩევის საშუალება.)        

- II ადგილზე გასულმა მოჭადრაკეებმა მოიპოვეს  შესაბამისი ასაკის მოჭადრაკეთა ევროპის 

ჩემპიონატის საგზური.

- I-V ადგილზე გასულ მოჭადრაკეებს უფლება ეძლევათ საკუთარი ხარჯებით მიიღონ  მონაწილეობა მსოფლიოს ან ევროპის ჩემპიონატში.

         

U10 გოგონები

I     ადგილი  - მარიამ გვათუა (თბილისი;მწვრთნელი ლაშა ჯანჯღავა) – 8,5 ქულა;

II    ადგილი  - ანასტასია კირთაძე (ქუთაისი; ნუკრი მანაგაძე)   ვ – 7,5 ქულა;

III    ადგილი -მარია ლიმარი     (ლაგოდეხი; სოსო კიკილაშვილი) - 6,5 ქულა;

 

U10 ჭაბუკები

I     ადგილი  - დავით ნემსაძე (ქუთაისი; ნუკრი მანაგაძე) – 8,5 ქულა;

II    ადგილი - კახაბერ კიზირია (ფოთი;დავით კოდუა) – 7,5 ქულა;

III    ადგილი - დავით ლომთაძე (თბილისი;მზია წერეთელი) – 6,5 ქულა;

 

U14 გოგონები

I     ადგილი  - დიანა ლომაია (ფოთი;დავით კოდუა) – 7,5 ქულა;

II    ადგილი - ელენე წოწონავა (ფოთი;დავით კოდუა) – 7,5 ქულა;

III    ადგილი - ნია დონღვანი   (ქუთაისი; ნუკრი მანაგაძე) – 6,5 ქულა;

 

U14 ჭაბუკები

I     ადგილი -  გიორგი ნაყოფია (ზუგდიდი;გოჩა თორია) – 6,5 ქულა;

II    ადგილი -  ჯაბა ადამია   (ბაღდადი; რამაზ ენდელაძე) – 6,5 ქულა;

III    ადგილი - დავით  ცქიფურიშვილი (ტყიბული;იუზა დოლიძე) – 6,5 ქულა;

 

U18 გოგონები

I     ადგილი - მარიამ ჯანიაშვილი (თბილისი;ელგუჯა ფხაკაძე) – 7 ქულა;

II    ადგილი - ნინო ჯალაღონია  (ქუთაისი;გია მენაბდე) – 6 ქულა;

III    ადგილი - ლილე ქორიძე (თბილისი;დავით ზარქუა) – 5,5 ქულა;

 

U18 ჭაბუკები

I     ადგილი - ნიკოლოზ ცომაია (თბილისი;სერგო ცომაია) – 7,5 ქულა;

II    ადგილი - ნიკოლოზ პეტრიაშვილი (თბილისი;ზურაბ სტურუა) – 7,5 ქულა;

III    ადგილი - გურამ კოკაია  (ქუთაისი;გია მენაბდე) – 6,5 ქულა.

დებულება

 

 

  • სათაური: საუკეთესოები გამოვლინდნენ!
  • ავტორი:
  • თარიღი: 14-05-2018 4:49 PM
  • Tags:
Top